Revizyon (Düzeltme) Estetik Burun Ameliyatları-1

Öncelikle işe revizyon ne demek onu öğrenerek başlayalım, ne dersiniz? Revizyon, düzeltme başka bir deyişle tekrar yapılandırma anlamına gelmektedir. Revizyon burun ameliyatı ise daha önceden geçirilmiş ve doğallıktan uzak olan estetik veya fonksiyonel burun ameliyatlarının burnunuza hem estetik hem de fonksiyonel özelliği ideale en yakın şekilde tekrar kazandırılması amacıyla yapılan cerrahi işlemlerdir.

revizyon burunRevizyon burun ameliyatları, geçirdiğiniz estetik burun operasyonundan 6 ay sonra yapılabilir. Revizyon ameliyatının sizin açınızdan, önceden geçirmiş olduğunuz burun estetiği ameliyatından daha fazla bir zorluğu yoktur; ama doktorunuz açısından 2. hatta 3. ameliyatlar her zaman daha zordur ve daha uzun sürer. Bu nedenle doktor seçiminde daha titiz olmanızı öneririz, cerrahınız burnunuzu hem estetik hem de fonksiyonel olarak sağlığına kavuşturabilmelidir.

Revizyon burun ameliyatı geçirecek olan hastalarda karşılaşılan en bilindik ruh hali, endişe ve daha önceki burun ameliyatlarının başarısız denilebilecek sonuçlarını kabullenmektir. Şöyle ki; hastalar önceden geçirdikleri burun estetiği ameliyatlarının sonuçlarını beğenmiyor; fakat yine de bununla yaşamaya çalışıyorlar. Tekrar bir ameliyat kararı aldıklarında ise tercih ettikleri doktorlarına endişe ve şüphe ile yaklaşıyorlar. Bu gayet tabi normaldir; ama bizler her hastamıza ayrı bir özenle yaklaşıyor ve onları farklı bireyler olarak değerlendiriyoruz.

Revizyon ameliyatlarında hastaların çok farklı ve onlara özgü denilebilecek şekil bozuklukları olabilmektedir. Bu nedenle hastaların çeşitli açılardan yüz fotoğrafları çekilir. Bunlar bilgisayar ortamında dikkatlice incelenir. Revizyon ameliyatlarında en önemli nokta hastaların estetik kadar fonksiyonel olarak da sağlıklı olabilmeleridir.

Estetik yüz cerrahisi ve burun ameliyatlarının şimdi geldiği noktaya bakarak sizlere rahatlıkla söyleyebilirim ki revizyon ameliyatlarından korkmanıza gerek yok. Bu ameliyatı gerçekten istemeniz ve doktorunuza güvenmeniz sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Op. Dr. Güncel Öztürk                                         

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Menü