Revizyon Burun Estetiği Yeni Tekniklerle Çok Daha Kolay

Gün geçtikçe gelişen tıp teknolojisi ve estetik çalışmalarla artık operasyonların konforu da artmış durumda. Önceleri halk arasında ağrılı ve en zor operasyonlardan biri olarak bilinen burun estetiği operasyonu artık üzerindeki bu sancılı yargıyı kırmış durumda. Özellikle de burun ameliyatı sonrası tekrar bir işleme ihtiyaç duyulmasından endişe duyan hastalar artık burun estetiği alanındaki yeniliklerle revizyon işlemine de sıcak bakmaktadırlar. Estetik operasyon sonucunda istenen görüntünün elde edilmemesi dolayısıyla yeni bir müdahaleye ihtiyaç duyulması durumunda ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden bu işleme düzeltme-revizyon- denmektedir.

Revizyon Müdehalesinde Bilinmesi Gerekenler

Revizyon burun estetiğiBurun ameliyat öncesi doğal formunu korumakta bu doğal form ise doktorlarca belirlenen forma kavuşturulması açısından daha uygun bir yapıda olmaktadır. Çünkü doğal yapı estetik cerrah tarafından zaten burnun bilinen yapısını oluşturmaktadır. Fakat revizyon işlemi burnun doğal yapısının bozulup yeni bir forma sokulduktan sonra tekrar bir işleme maruz kalmasıdır. Bu yüzden daha zor bir işlemdir çünkü bozulan doğal burun yapısının içindeki müdahaleyi öğrenebilmek daha zordur. Bu yüzden daha önce bir müdahalede bulunulmuş burun yapısına tekrar bir müdahalede bulunmak çok daha önemli bir operasyonu gerekli kılmaktadır.Bahsettiğimiz zorluk hasta için geçerli değildir. Hasta ilk operasyonundan farklı bir operasyon geçirmeyecektir. Burada hekim için önceden bir müdahaleye uğrayan bir buruna işlem yapma zorluğundan söz etmekteyiz.Revizyon aşamasında burun içinde bulunan kıkırdak doku yeterli değilse, kulak veya kaburga bölgesinden kıkırdak doku alınması gerekmektedir. Bu durum hasta için ikinci bir müdahale anlamı taşıyor. Öyle ki bu süreçte hastaya birkaç cerrahi operasyon yapılabilmektedir. Bu yüzden hastalar bu operasyonları göz önüne almalı ve her türlü ek operasyon durumuna hazırlıklı olmalıdırlar. Çünkü ilk ameliyattan sonra süreç daha zorlu geçebilmektedir.

İlk Ameliyattan Farkı Nedir?

Revizyon burun estetiği iyileşme süreci ilk ameliyata nazaran daha uzun sürebilmektedir. Çünkü düzeltme ameliyatlarında dokular ilk ameliyata oranla daha sık ve birbirine yapışıktır. İlk müdahalede kıkırdak dokuya bir ekleme yapılmışsa şişliğin inme aşaması da daha uzun sürecektir.İlk ameliyat sonrasında elde edilen sonuç sizi tatmin etmediyse revizyon işlemi için uzman bir estetik cerraha danışarak işlemin detaylı kritiklerini yapabilir kafanızdaki soru işaretlerini silebilirsiniz.

Menü