Revizyon Burun Estetiği Operasyonunda Doktor Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Mümkünse birincil burun estetiğinizi gerçekleştirilen cerrahınızın revizyon burun estetiği operasyonunu yapması çok daha uygun olur. Çünkü birincil burun estetiği ameliyatında burun yapısına nasıl müdahaleler yaptığını, ameliyattan önceki burun yapısını, daha öncesinde var olan işlevsel ve fiziksel sorunları bildiği için sorunun nedeni de daha iyi çözebilir. Bütün cerrahlar ameliyatın başarılı geçmesi için elinden geleni yapar ve asla kötü sonuçlanmasını istemez.

Eğer revizyon burun operasyonunuzu, ilk operasyonu yapan doktorunuza olmamakta kararlıysanız başka bir cerrah arayışına girebilirsiniz. Bu durumda cerrah seçiminizi öncellikle revizyon burun estetiğinde tecrübeli, estetik burun operasyonunda yetenekli, iyi eğitim almış ve kuvvetli referanslara göre belirlemelisiniz.revizyon burun estetiği

Revizyon burun estetiğinde tecrübe çok önemli

Tecrübe revizyon rinoplastinin başarısında çok önemlidir. Bunun için daha önce revizyon burun estetiği geçirmiş ve sonucundan memnun kalmış tanıdıklarınız varsa onlardan referans alabilirsiniz. Günümüzde sosyal medya da cerrah seçiminde çok önemli bir rol oynuyor. İnternetin size sunduğu olanaklar doğrultusunda cerrahların yapmış olduğu burun estetiği operasyonlarını takip edebilir, seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Seçiminizi yapmadan önce randevu alarak cerraha muayene olmalı, durumunuzla ilgili size vereceği önerileri dinlemeli, revizyon burun estetiği ile kullandığı teknikleri, nasıl bir burun tasarımı yapacağı konusunda bire bir bilgi almalısınız.

Revizyon burun estetiği ilk ameliyata göre çok daha sabır ister

Revizyon burun estetiğinde hasta birinci ameliyatının yorgunluğunu ve hayal kırıklığını taşıyarak gelir. Ancak aynı zamanda birinci ameliyatın sağladığı tecrübeyi de sahiptir. Hasta hem daha bilinçli hem de tecrübelidir ama bir o kadar da sabırsızdır. Bu nedenle cerrah ile hastanın iyi bir iletişim kurması bu sürecin çok daha kolay geçmesine yardımcı olur.

Hastanın iyi iletişim kuracağı, kendisini rahat hissedeceği ve güvenebileceği bir cerrah seçmesi revizyon burun estetiğinin başarılı olması için çok önemlidir. Bu hem hastanın ihtiyacı olan moral ve motivasyonu sağlar hem de cerrahın öneri ve tavsiyelerine tam olarak uyum sağlamasına yardımcı olur.

Cerrah seçiminizi aceleye getirmemeye, bire bir görüşmeye, referanslara ve tavsiyelere göre seçmeniz her açıdan kendinizi daha rahat ve güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

Op Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Menü