Kapalı (İzsiz) Burun Estetiği

Burun estetiği yüzyıllardır uygulanan bir estetik ameliyattır. Uzun yıllar boyunca gelişmiş ve yeni teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Eskiden gelen bir alışkanlıkla, burun estetiği yaptırmak isteyenlerin çoğu doktorlara ne kadar yara izi kalacağını, belli olup olmayacağını soruyorlar. Artık eskisinin aksine tamamen yara izi kalmadan burun estetiği yapılabiliyor.

Burun estetiği temel olarak iki yöntemle yapılır. Bunlardan biri açık burun estetiği, diğeri ise kapalı burun estetiğidir. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasındaki cilde bir kesi yapılarak burun derisi kaldırılır ve burun yapıları görülür. Burnun iç yapıları cerrahın gözünün önündedir. Bu nedenle açık burun estetiğini yapmak cerrah açısından daha avantajlıdır. Daha az tecrübeli cerrahlar genellikle açık burun estetiğini tercih ederler. Çünkü öğrenmesi ve uygulaması daha kolaydır. Ancak açık burun estetiğinde dışarıdan görülebilen bir yara izi kalma olasılığı vardır.

Kapalı burun estetiğinde ise, diğerinin aksine ameliyat kesileri burun deliklerinin içinden yapılır. Burun estetiği buradan girilerek gerçekleştirilir. Kapalı yöntemde dışarıdan görünen bir iz kalma olasılığı yoktur. Ancak kapalı yöntemin uygulanması daha zordur ve tecrübe gerektirir.Burun estetiği ameliyatından sonra yara izi kalır mı?

Açık burun estetiğinde küçük bir iz kalma olasılığı olduğundan bahsetmiştik. Peki açık burun estetiğindeki yara izi nasıl görünüyor? Burada bahsettiğimiz iz çok büyük bir iz değildir, çoğu zaman kabul edilebilir görünür. Ancak dikkatli bakıldığında farkedilebilir. Özellikle kalın cilt yapısına sahip kişilerde iz kalma olasılığı daha fazladır. Hasta açısından bakıldığında, dışarıdan bakıldığında iz kalmaması için kesin garanti verilebilen yöntem kapalı burun estetiğidir. Eğer iz kalma olasılığı sizi çok düşündürüyorsa kapalı burun estetiğini tercih edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
blankLoading...

38 Yorum. Yeni Yorum

 • blank
  Begüm uzunçağ
  Ocak 23, 2016 2:22 pm

  İyi günler doktor bey. Ben burun ameliyatı olamaya karar verdim. Kapalı burun ameliyatında iyileşme süresi nedir? Açık burun ameliyatıyla arasındaki tek fark iz kalıp kalmaması mı?

  Cevapla
 • blank
  Yasemin durusu
  Ocak 23, 2016 3:26 pm

  İyi günler. Ben 3 hafta kadar önce burnumu çarptım ve iyileştiği halde burnumda bir şişlik hissediyorum ama kesinlikle acımıyor. Burun ameliyatı olmayı düşünüyorum eğer bu şişlik inmezse. Sizce daha ne kadar beklemeliyim şişliğin inip inmemesi için. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 • blank
  Tülay günaştı
  Ocak 23, 2016 3:37 pm

  İyi günler hocam. Ben burun ameliyatı olmak istiyorum ama burun ucunun altındaki iz kesinlikle ama kesinlikle olmamalı. Bu izin olmamasına garanti veriyorsunuz di mi?

  Cevapla
 • Merhabalar. Burnumda nefes alma sorunu var ve biraz yamuk. Estetik olmak istiyorum ortalama fiyatınız nedir?

  Cevapla
 • Iyi gunler hocam benim sotunum burun ucum biraz dusuk ve sag kanat biraz buyuk sola gore bu acik teknikle ameliyat olmaktan korkuyorum kapali teknikle bu sorunlar duzele bilir mi ve ameliyat olduktan sonra revizyon olasiligi yuksek olur mu

  Cevapla
 • Hayırlı günler kapalı burun estetiği her hastaya uygulayabilir mi? Burnumda eğrilik ve kemer var.

  Cevapla
 • Hocam ben ayni britney spearsa benziyorum sadece burnum hafiften kemerli ve siskin topu yoksa ayni oyum .d burnum kucuk ama sekilsiz iste .d param yok yaptiracak yaptirsam sesim cok guzel unlu olmak istiyorum o sese katilip ?

  Cevapla
 • İyi akşamlar benimde burnumda az bir deviasyon ve burun ucu düşüklüğüyle birde küçük bir kemer var acaba kapalımı açık ameliyat mı uygun olur birde bana ücret ile ilgili bir bilgi verebilirmisiniz.

  Cevapla
  • Merhabalar Neşe Hanım.
   Operasyonlarımı kapalı teknikle burun kemiğini kırmadan yapıyorum. Muayene ve tasarımınızı yapmak üzere sizi muayenehaneme beklerim. Randevu oluşturmak ve ücret bilgisi için asistanıma 05321778789 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
   İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Hocam, merhabalar;
  biz esnaf değiliz; doktoruz ve bu bir sanat diyerek fiyat bilgisi vermeye kızmanızı anlıyoruz ama ortalama bir fiyat bilemedne sizin ve bizim vaktimizi boşa almış olmaz mıyız? Yoksa sizi,sanatınızı tabi ki takdir ediyoruz ama maalesef; bizim de koşullarımıza göre size gelip gelemeyeceğimizi bilmemiz gerekir.Bağlayıcı değil elbette ama min. ve maksimum bir değer ihtiyaç duyduğumuz. Saygılar.

  Cevapla
 • Ben bundan 4 sene önce kuzenim kafa atmıştı burnuma o günden sonra burnumda kemer oluştu ve ufak dokunmam da ağrımaya başladı 16 yaşındayım ve burun ameliyatı olmak istiyorum hem bunun hakkında hemde fiyat hakkında bigi verirmisiniz ?

  Cevapla
  • Merhabalar İrem Hanım. Muayene etmeden bir şey demem doğru olmaz ne yazıkki. Bayanlarda 16 yaşından sonra burun estetiği olmasında sakınca olmaz. Randevu ve fiyat bilgisi için asistanım ile görüşlebilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Hocam bnm burnumun bi tarafında et bi tarafındada kemik eğriliği var birazda burun etlerim şiş büyüdü gibi birşey yani burnumuda biraz küçültmek istiyorum hepsi aynı anda olurmu…

  Cevapla
 • Doktor bey merhaba . burnumda kemik ksymasi vardi kapali ameliyat ile aldirdim fakat , burnumun orta kisminda açılma oldu ver burnumun sekli gorsel olarak rahatsiz ediyor . kapali ameliyat ile burnumjn orta kismini inceltebilir misimiz . bana bu konuda yardimci olursaniz cok iyi olur .

  Cevapla
 • Hocam merhaba ben kapali (izsiz) burun estetigiyle ilgi fiyat bilgisi almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkür ediyorum

  Cevapla
 • hocam meraba benim burun biraz uzun gibi burun ucumun biraz kalkık olursa düz olacagını düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
  • blank
   Güncel Öztürk
   Mayıs 24, 2017 5:08 pm

   Merhabalar. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Merhaba ben 15 yaşındayım burnum uzun ve düşük psikolojikmen özgüven eksikliği yaşıyorum ameliyatı 15 yaşında olmam mümkün mü acaba

  Cevapla
  • blank
   Güncel Öztürk
   Temmuz 6, 2017 11:12 am

   Merhabalar. Bayanlarda 16 yaşınan itibaren burun estetiği yaptırabilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Merhabalar, basketbol oynarken burnuma çok fazla top geldiği için burnum yamuldu yaşım 16 acaba ameliyat olabilir miyim?

  Cevapla
  • blank
   Güncel Öztürk
   Temmuz 13, 2017 6:27 pm

   Merhabalar. Asistanım aracılığı ile farklı açılardan fotoğraflarınızı gönderebilirseniz operasyona uygunluğunuzu değerlendirebilirim.
   İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Hocam merhaba ben 15 yaşındayım.Maç oynarken arkadaşım burnumun üstüne dirseğiyle düştü ve burun kemer,yamukluk oldu amaliyat olmak istiyorum da yaş problemi olur mu

  Cevapla
 • Merhaba hocam 4 ay önce burun ameliyati oldum nefes almakta hala sıkıntı yaşıyorum ve burnunum sol tarafında kemik cikintisi oldu oraya yapilacak bi operasyon iyileşme suresi ilk ameliyat gibi gecmi iyileşir ve nefes alma problemim gecicimi

  Cevapla
 • Merhabalar,
  Yıllardır bir türlü cesaret edemedigim ama cok cok cok istediğim operasyon.. fakat beni en cok korkutan sigara kullanimi. Bunun yan etkisi, etkisi, once ve sonrasinda ciddi anlamda sakincalari var midir? Nelerdir?

  Cevapla
  • blank
   Güncel Öztürk
   Ekim 20, 2017 10:15 am

   Merhabalar Hilal Hanım. Operasyon öncesinde ve sonrasında sigara kullanımını önermiyoruz. Sigara yara iyleşmesini geciktirici bir etkiye sahiptir ne yazıkki. Randevu ve diğer bilgiler için 05321778789 numaralı telefondan asistanıma arama veya whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

   Cevapla
 • Merhabalar .burnum karşıdan bakılınca düzgün. Sadece yan profilden orta kısmında çok az törpüleme gerektiriyor.kapalı ameliyatla bu törpüleme olabilir mi

  Cevapla
 • 2 kez burun estetiği oldum 7-8 sene önce. Burnumun altında kötü iz var. Keşke kapalı yöntemi seçseydim. Ama olan oldu. Ne yapıla blir

  Cevapla
 • blank
  Çağla Taşdemir
  Ekim 20, 2018 9:44 pm

  Merhaba doktor bey, burun düşüklüğüm ve burun kanatlarımda orantısızlık var. Aynı zamanda burun deliklerim de geniş. Konuşurken ve gülerken simam negatif anlamda çok değişiyor ve bu durumdan çok rahatsızım. Araştırmalarım sonucu kapalı rinoplast olmaya karar verdim, iz kalma ve diğer risklerden çok korkuyorum. Fakat burnum aynı zamanda yüzüme göre hacimli kalıyor, biraz daha narinleşmesini de istiyorum. Bu kapalı ameliyatla mümkün olur mu? Bursada yaşadığım için hemen çıkıp gelmem mümkün değil, muayeneye gelmeden önce öğrenmek istedim bu durumu. Teşekkürler

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü