Doğru Burun Formu Kararı Nasıl Verilmeli?

Aynı karakterler gibi yüz şekli ve ölçüleri de bireyi birey yapan en önemli özelliklerdendir. Doğru burun formu, bakışlar, ifade, yüzdeki karakter kişinin hem sosyal yaşamında hem iş yaşamında hem de özel yaşamında etkin bir rol oynaması açısından büyük öneme sahiptir. Bu yüzden gerek doğuştan gerek genetik gerekse yaşanılan iklim koşullarından dolayı kişilerin burun yapıları birbirinden tamamen farklı ölçülere ve yapılara göre değişebilmektedir.

Bu kişinin yüz yapısı, kıkırdak ve kemik yapısıyla da bağlantılıdır. Fakat bazı burun yapıları kişinin günlük ve profesyonel yaşantısında özgüven zedeleyici ve kişiyi ruhsal anlamda mutsuz ve huzursuz edici bir görüntü verebilmektedir. Örneğin, olması gerekenden fazla uzun, sivri ve aşağıya uzanan bir yapıya sahip, geniş ve dik kemerli bir burun…Kişiler bu burun yapısından hoşnut olmamakta fotoğraflarından utanmakta ve mutsuz olmaktadırlar.doğru burun formu

Gelişen Tıp Yardımınıza Koşuyor

Elbette gelişen tıp teknolojisi ve estetik çalışmalar neticesinde her karakterde burun yapısı orantılı formlarına kavuşturulmakta ve kişiyi mutlu edecek görüntüye ulaştırılmaktadır. Bunun için öncelikle uzman bir estetik cerraha danışmalı ve burun yapınızın karakter analizini yaptırmalısınız. Yani doktorunuz burnunuzun kemik ve kıkırdak dokusuna bakacak varsa kemerli bölge için ne kadar törpü yapılacağı, ne kadar düzeyde burun ucunun kaldırılacağı şeklinde bir simülasyon çalışma yapacaktır. Tüm bunları yaparken de yüz ifadeniz ve yüz ölçüleriniz dikkate alınacak ve en uygun hesaplamalarla beklentileriniz karşılanacaktır. Aksi halde siz küçük bir dik bir burun formu hayal edersiniz fakat inceleme aşamasında hayalinizdeki burun yapısının yüzünüzde iyi durmayacağı gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü nasıl büyük bir yüzde küçük bir burun iyi görünmeyecekse sizin yüz ifadenize göre de hayalinizdeki burun yapısı güzel durmayabilir. Bu yüzde doktorunuz sizin de beklentilerinize uygun size yakışacak yüz ölçülerinize uyum sağlayacak formda en iyi burun şeklini size önerecektir.

Menü