Plastik Cerrah Uzmanı Mı, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Mı?

Estetik burun cerrahisi konusunda seçeceğiniz doktor çok önemlidir. İster plastik cerrah, ister kulak burun boğaz uzmanı olsun bu konuda önemli olan doktorunuzun deneyimli olması ve estetik yargılarıdır. Unutmamalıyız ki burnun estetiği kadar fonksiyonu da önemlidir.Doktorunuz estetik cerrahisi konusunda fevkalade bilgili olmanın yanında burun ve komşu organları iyi bilmelidir.

plastik cerrahKimler Yapabilir?

Dünyada ve ülkemizde estetik burun cerrahisi operasyonları hem plastik cerrahlar hem de kulak burun boğaz bölümünün üst ihtisası olan estetik yüz cerrahisi branşı doktorları tarafından yapılmaktadır. Estetik burun ameliyatı ister plastik cerrah uzmanı ister kulak burun boğaz tarafından yapılsın önemli olan estetikle beraber korunmuş ve iyileştirilmiş olan fonksiyonel fizyolojik bir burun halidir. Yüz ile bir bütün olarak uyumlu ve dengeli olmayan, ilerleyen dönemlerde eğrilebilen, nefes almanızı zorlaştıran bir ‘’estetik burun operasyonu’’ başarılı değildir.

Plastik cerrahlar veya Kulak burun boğaz uzmanı tarafından daha önce yapılan estetik burun ameliyatları sizler için yol gösterici olmalı ve doktorunuzu iyi bir araştırma sonucunda belirlemelisiniz.

Op. Dr. Güncel Öztürk                                        

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Menü