Burun Estetiği Yaptıracak Olanların Endişeleri

Burun estetiği insanların sosyal yaşamlarında kendilerini daha rahat hissetmek için yaptırdıkları bir estetiktir. Çünkü estetik bir görünüş iyi bir iletişimin en önemli yoludur. Eğer fiziksel görünümünde kendilerini rahatsız eden bir sorun varsa bu sosyal yaşamlarındaki iletişimlerine de yansır. İnsanların başkalarıyla yüz yüze konuşmaları Burun Estetiğiesnasında kendilerini en fazla rahatsız hissetmelerine neden olan sorunlarından birisi hatta belki de en büyüğü suratlarının tam ortasında duran burunlarıdır.

Burunlarındaki en ufak bir şekil bozukluğu iletişim esnasında karşılarındaki insanın burnuna odaklandığı duygusuna neden olabilir. Bu kişinin huzursuz olmasına yol açarak doğal davranmasına engel olur. İşte bu yüzden estetik ameliyatlar arasında en fazla burun estetiği ameliyatları talep ediliyor. Burun estetiği ameliyatı öncesi en fazla endişe edilen durumların başında doğru hekimi seçme kaygısı geliyor. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin karar verme aşamasında en fazla endişelendikleri diğer durumlar ise estetik bir görünüm, rahat nefes alma ve ameliyat sonrasındaki şişlikler ve morluklardır.

Güzellik, sağlık ve iyileşme süresi…

Yeni burnum nasıl olacak, istediğim gibi olacak mı, yüzümle uyum sağlayacak mı, profilden de güzel duracak mı, dikişi izi kalacak mı, burnum estetikli gibi duracak mı? Ameliyattan sonra rahat nefes alabilecek miyim, tamponlar çok sıkıntı yaratacak mı, kulaklarımda basınç olacak mı? Ameliyat sonrası burnum çok şişecek mi, moraracak mı, morluk ne zaman geçer, şişlik çabuk geçer mi? Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerin en büyük kaygıları işte bunlar.

Tıptaki gelişmeler sayesinde bu konudaki endişelerin hepsi önemini yitirmiş durumda. Burun estetiğinin ana hedefi rahat bir solunum sağlayan, güzel ve doğal görünen burunlar tasarlamaktır. Yapılan estetik ameliyatlarda öncelikle burnun işlevselliğine önem verilir. Çünkü burun insan sağlığını etkileyen en önemli organdır. Nefes alma ve koku alma duyularının tam olarak işlevini sürdürmesi gerekir. Estetik ameliyat sonrası birçok rahat nefes aldığı için kendilerini daha dinç hissettiklerini ve daha rahat bir uyku uyuduklarını söyler. Hatta horlayan hastalarımız, horlamalarının bile geçtiğini söyler. Şekil olarak bozuk bir burun sağlık olarak da bozuktur. Şekil bozukluğunun yanı sıra bir dolu sağlık sorununa da yol açıyordur.

Yeni burun şekli

Burun estetiği yaptıracak olan kişilerin en çok sordukları soru nasıl bir buruna sahip olacakları ve ne kadar sürede Burun Estetiğiiyileşecekleridir. Çoğunlukla istedikleri burnun yüzleriyle uyum sağlayıp sağlamayacağını çok fazla hesap edemezler. Oysaki tasarlanacak yeni burnunun yüzle her açıdan uyum sağlaması gerekir. Burun tasarlanırken yüz şekli, çene yapısı, alın şekli, göz şekli hatta kaş şekli bile dikkate alınır. Uzun uzun hesaplama yapılır ve kişinin yüzüyle en uyumlu olacak burun şekline öyle karar verilir. Bu konuda hastalar plastik cerrahlarının tavsiyelerini dinlemeli ve ortaklaşa bir karara varılmalıdır.

Morluk ve şişlikler, kişilerin cilt tipine ve hem ameliyat öncesinde hem de sonrasında verilen talimatlara ne kadar uyduğu ile bağlantılıdır. Ameliyatsız burun estetiğinin bile yapılabildiği bu dönemde şişlik ve morluk riski en aza indirgenmiştir. Hastalar bir iki hafta içinde büyük oranda iyileşebilir ve ağır aktiviteler dışındaki günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edebilirler.

Eğer alanında uzman, estetik bakış açısı yüksek olan ve tecrübeli hekimlerle burun estetiği sürecine başlanır ve gerekli bütün önlemleri alıp tavsiye edildiği gibi davranırlarsa endişe edilecek hiçbir şey kalmaz.

Benzer Yazılar
2 Yorum
  • tunay karakaya
    Cevapla

    merhabalar ben burun estetigi olamk istiyorum fakat ucretler nasil bilgi verirseniz tesekkur ederim

  • Solmaz
    Cevapla

    Daha önce burun amaliyatı olduysan 35oo oyro olmadınsa ilk kez olacaksan 2500 oyro canım

Yorum Bırakın